loading...

Aktualności

PROJEKTY Z MOCĄ!

Nieograniczone możliwości

Celem DEMARKO Special Trailers od zawsze było poszukiwanie i dostarczanie najlepszych rozwiązań w tym tzw. Custom Tailored Trailers, czyli naczep szytych na miarę. Są to jednostkowe projekty dostosowane do specjalistycznych wymagań firm transportowych, m.in. pod względem terenu w jakim będą wykorzystywane, przewożonych ładunków, a także udogodnień dla kierowców. Punktem wyjścia są projekty standardowych naczep produkowanych przez DEMARKO Special Trailers. Na ich podstawie firma jest w stanie zbudować niemal każdy, nawet najbardziej rozbudowany wariant.

Tak było w przypadku naczep dostarczonych dla firmy ZPUE S.A. z Włoszczowy – czołowego polskiego dostawcy nowoczesnych rozwiązań dla elektroenergetyki i przemysłu. Naczepy przeznaczone m.in. do transportu kontenerowych stacji transformatorowych oraz wirowanych słupów betonowych, zostały dopasowane i zaprojektowane pod konkretne zlecenia transportowe. W tym przypadku wyjściową konstrukcją była rozciągana naczepa serii ST. Standardowe koła o średnicy 17,5 -19,5 cali – na potrzeby ZPUE S.A. zmieniono na większe – 22,5 calowe. Dzięki wysokiemu profilowi naczepa może z łatwością realizować zadania na terenie każdej budowy.

Seria ST to najpopularniejsze naczepy DEMARKO Special Trailers, o najbardziej uniwersalnej charakterystyce. Duża ilość modyfikacji i akcesoriów gwarantują ich wielofunkcyjność i efektywność w transporcie ponadnormatywnym. Modułowa konstrukcja pozwala na jej wielokrotne wydłużanie oraz poszerzanie. Przy rozciągniętej naczepie jej funkcjonalność zapewnia np. stół pośredni, który w zależności od wymiarów może być wyposażony w gniazda kłonicowe, poszerzenia teleskopowe, a nawet zagłębienia. Różne warianty montażu osi dają szereg konfiguracji, w tym również hydraulicznie wymuszony skręt sterowany bezprzewodowym pilotem. Maksymalne obciążenie techniczne sięga aż 16 t, a pokład w pozycji do „jazdy” może opcjonalnie znajdować się na wysokości 800 mm. Wysokość pokładu ładunkowego można modyfikować wykonując specjalne zagłębienia na koła lub łyżki transportowanych maszyn budowlanych. 

Kupiliśmy i intensywnie eksploatujemy kilka naczep niskopodwoziowych - 3 i 4 osiowych -  firmy DEMARKO Special Trailers. Z ich pomocą dostarczamy nasze wyroby, w większości o dużych gabarytach na terenie całej Polski i Europy. Naczepy są więc mocno wykorzystywane i praktycznie pojawiają się w firmie tylko na czas załadunku” – mówi Paweł Mijas, rzecznik prasowy ZPUE S.A.