loading...

PL

Naczepy platformowe DEMARKO występują w dwóch podseriach PLM i PLF w zakresie od 2 do 6 osi.

WIELKA DBAŁOŚĆ O NAJDROBNIEJSZY DETAL

Tam gdzie w szerokim planie mamy do czynienia z olbrzymimi gabarytami nigdy nie zapominamy o detalach i najdrobniejszych szczegółach. To właśnie dążenie do doskonałości uczyniło z serii naczep platformowych DEMARKO jednym z lepszych rozwiązań na rynku. Funkcjonalność, niezawodność i trwałość konstrukcji sprawiają, że zakup naczepy serii PL to udana inwestycja na długie lata.

Rozumiemy potrzeby przemysłu budowlanego i energetycznego. Doskonale znamy rygorystyczne wymagania każdej z tych branż. Dążymy do tego aby stać się dla nich nieodzownym elementem transportu. Bliska współpraca z Klientem i dokładna obserwacja ich potrzeb pozwala nam nieustannie ulepszać nasze naczepy i umacniać swoją pozycję w tym segmencie.

FUNKCJONALNOŚĆ I WSZECHSTRONNOŚĆ

Nasze naczepy platformowe są dostosowane do przewozu nie tylko wyjątkowo długich ale i wysokich ładunków. Nie stwarza to jednak trudności w manewrowaniu przy promieniu skrętu naczepy nie przekraczającym 2 metrów nawet w przypadku naczepy 6-osiowej. Tym sposobem możliwości załadunkowe nie wpływają negatywnie na manewrowość naczepy jednocześnie dając dużą wygodę użytkownikowi, czyli kierowcy. W trosce o bezpieczeństwo transportu naczepy serii PL wyposażone są w następujące elementy:

 • 9 lub 10 par uchwytów do mocowania ładunku (w zależności od podserii),
 • rzędy wpustów na kłonice wraz z kłonicami cynkowanymi ogniowo,
 • ścianę przednią o maksymalnej wysokości 2 metrów, która chroni ciągnik przed przewożonym ładunkiem.

Cała seria PL przez swoją funkcjonalność i wszechstronność gwarantuje wysoką wydajność transportu przy ekonomicznej charakterystyce. W przypadku tych naczep długość pokładu jest najistotniejsza ze względu na ładunek. Tym samym, niezwykle ważne jest skuteczne wykorzystanie przestrzeni pod pokładem gdzie znajdują się zarówno skrzynie na najazdy aluminiowe jak i kosz na koło zapasowe. Naczepy platformowe DEMARKO są podzielone na dwie serie: PLM i PLF, które są dostosowane do odpowiednich typów ładunku. Pozwala to nie tylko na wybór naczepy najodpowiedniejszej dla potrzeb naszych Klientów ale także daje gwarancję, że jest ona idealnie przygotowana pod konkretne wymagania transportu ponadgabarytowego.

Seria

PLF 2-osiowa

Uchwyty do mocowania ładunku LC=min. 5.000 daN, 3 pary w przedniej części pokładu

Uchwyty do mocowania ładunku LC=min. 5.000 daN, 6 par w tylnej części pokładu

Wpusty na kłonice, 8 par

Rzędy wpustów na kłonice poprzecznie do osi naczepy, 3 rzędy

1 oś stała, 1 oś nadążna

schemat

Seria PLF oferuje naczepy przystosowane do przewozu ładunków o dużej masie punktowej. Pokład znajduje się na wysokości 1360 mm. W wersji 6-osiowej można go rozciągnąć do długości ponad 20 metrów. Daje to duże możliwości transportowe i zapewnia stabilność przewożonego ładunku.

Naczepy serii PLF służą głównie do przewozu takich ładunków jak:

 • prefabrykaty betonowe,
 • konstrukcje dźwigowe.

Budując swoją flotę na naczepach platformowych DEMARKO mają Państwo pewność, że inwestujecie w najwyższą jakość i możliwości. Wartości, które dają bazę do silnej ekspansji nie tylko na terenie Polski, ale także w całej Europie.

 1. TLDługość całkowita 13.660 mm
 2. ELDługość rozciągu 6.300 mm
 3. TEDługość całkowita po rozciągu 19.960 mm
 4. WSzerokość 2.550 mm
 5. KHWysokość sprzęgu 1.150 mm
 6. LHWysokość pokładu ładunkowego 1.360 mm
 7. FLDługość przedniej części pokładu ładunkowego 4.730 mm
 8. LLDługość tylnej części pokładu ładunkowego 8.930 mm
 9. FOZwis przedni 1.530 mm
 10. ROZwis tylni 2.160 mm
 11. RTPromień skrętu ciągnika 2.310 mm
 12. RAPromień skrętu naczepy 1.990 mm
 13. ADRozstaw osi 1.910 mm
 14. KAOdległość od sworznia królewskiego do 1-ej osi 8.000 mm
 1. Maksymalny nacisk na siodło 18.000 kg
 2. Nacisk na osie 18.000 kg
 3. Masa całkowita pojazdu 36.000 kg
 4. Masa własna 9.000 kg
 5. Dopuszczalna ładowność 27.000 kg

Custom tailored trailers

Dla każdego Klienta zaprojektujemy i wyprodukujemy
naczepę dostosowaną do jego potrzeb.

W DEMARKO, oferujemy rozwiązania „na miarę”. To znaczy, że wspólnie z wybranymi firmami partnerskimi realizujemy indywidualne życzenia co do: konfiguracji, sposobu działania i technologii naczep specjalistycznych, doboru wyposażenia niestandardowego.

dowiedz się więcej

Akcesoria

Więcej funkcjonalności, komfortu lub zaawansowanych technologii? Oferujemy bogatą gamę pakietów, opcji dodatkowych i oryginalnych akcesoriów, opracowanych specjalnie dla branży transportowej.

dowiedz się więcej