loading...

ST

Naczepy niskopodwoziowe serii ST oferowane są w wersjach od 2 do 10 osi o szerokości 2.55 m, 2.75 m lub 3.0 m.

STWORZONE DO RZECZY WIELKICH

Seria ST to najpopularniejsza seria naczep DEMARKO, o najbardziej uniwersalnej charakterystyce. Mnogość modyfikacji i akcesoriów jakie oferują naczepy serii ST gwarantują ich wielofunkcyjność i efektywność w transporcie ponadnormatywnym. Modułowość konstrukcji pozwala na jej wielokrotne wydłużanie oraz poszerzanie. Przy rozciągniętej naczepie jej funkcjonalność zapewnia np. stół pośredni, który w zależności od wymiarów może być wyposażony w gniazda kłonicowe, poszerzenia teleskopowe, a nawet zagłębienia na koła maszyn budowlanych.

Różne warianty montażu osi pozwalają na szereg konfiguracji, umożliwiając nawet hydraulicznie wymuszony skręt sterowany bezprzewodowym pilotem. Maksymalne obciążenie techniczne sięga aż 16 ton, a pokład w pozycji "do jazdy" może opcjonalnie znajdować się na wysokości 800 mm. Wysokość pokładu ładunkowego można dodatkowo modyfikować wykonując specjalne zagłębienia na koła lub łyżki transportowanych maszyn. Zagłębienia te można z kolei wypełnić transportując inne ładunki.

NIESKOŃCZONE MOŻLIWOŚCI

Dzięki wszystkim dostępnym modyfikacjom naczepy serii ST mogą w wyjątkowych przypadkach spełniać niektóre funkcje naczep platformowych lub tych z obniżonym pokładem. Takie możliwości daje chociażby zamontowanie estakady ładunkowej wyrównującej poziom pokładu ładunkowego z balkonem co umożliwia przewóz długich ładunków takich jak np. rury.

Zagłębienia na koła pozwalają z kolei obniżyć nieco maksymalny pułap ładunku i przewozić wyższe maszyny pod wiaduktami czy liniami wysokiego napięcia. W przypadku transportu mniej ekstremalnych ładunków jest to rozwiązanie optymalne. Naczepy niskopodwoziowe DEMARKO są nie tylko odpowiedzią na potrzeby firm transportowych jako ogółu ale mają również na celu ułatwienie pracy kierowcom oraz logistykom, tak aby cała branża mogła korzystać z oferowanych przez nas udogodnień.

Wyjątkowym produktem w tej serii jest 3-osiowa naczepa w wersji light. Jej podstawową charakterystyką jest niska masa własna rzędu 7 950 kilogramów co wpływa między innymi na mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z cięższymi naczepami, a także zwiększa dopuszczalną ładowność do 40 ton. Jest to także jedyna z naczep niskopodwoziowych, która już w wersji standardowej jest wyposażona zarówno w zagłębienia na koła maszyn budowlanych oraz zagłębienie na łyżkę koparki.

ST 2-osiowa

Uchwyty do mocowania ładunku LC=min. 5.000 daN, 7 par w dolnej części pokładu ładunkowego

Łabędzia szyja ze zintegrowanymi punktami do mocowania ładunku

Wpusty na kłonice 10 par

1 oś stała, 1 oś nadążna

schemat

Znakomitą funkcjonalność naczep serii ST zapewniają liczne akcesoria, m.in.: najazdy ułatwiające załadunek pojazdów gąsienicowych i kołowych, liczne uchwyty, wpusty na kłonice oraz skrzynie i schowki.

Naczepy serii ST sprawdzają się również w transporcie dwóch maszyn różnej wielkości. Wówczas mniejsza maszyna może być transportowana na łabędziej szyi, gdzie montuje się dodatkowe najazdy. To doskonałe rozwiązanie dla firm, które potrzebują naczep do różnorodnych zastosowań i bardziej ogólnego charakteru ich eksploatacji.

Jest to seria z największą możliwością opcji i modyfikacji, świadczy o tym chociażby mnogość wyboru w zakresie liczby osi.  W sumie produkujemy aż 10 wariantów, od 2 do 10 osi, w tym wersję 3-osiową light oraz dwa warianty naczepy 8-osiowej. W połączeniu z szeroką ofertą akcesoriów dodatkowych jest to seria najbardziej podatna na modyfikacje ze strony Klienta.

 1. TLDługość całkowita 12.695 mm
 2. ELDługość rozciągu 1x 6.300 mm
 3. TEDługość całkowita po rozciągu 19.265 mm
 4. WSzerokość 2.550 mm
 5. KHWysokość sprzęgu 1.240 mm
 6. LHWysokość pokładu ładunkowego 900 mm
 7. FLDługość części stałej za szyją 1.000 mm
 8. LLDługość dolnego pokładu ładunkowego 8.865 mm
 9. ULDługość górnego pokładu ładunkowego 4.100 mm
 10. FOZwis przedni 1.400 mm
 11. ROZwis tylni 1.955 mm
 12. RTPromień skrętu ciągnika 2.300 mm
 13. RAPromień skrętu naczepy 1.651 mm
 14. ADRozstaw osi 1.360 mm
 15. KAOdległość od sworznia królewskiego do 1-ej osi 8.210 mm
 1. Maksymalny nacisk na siodło 18.000 kg
 2. Nacisk na osie 20.000 kg
 3. Masa całkowita pojazdu 38.000 kg
 4. Masa własna 9.800 kg
 5. Dopuszczalna ładowność 28.200 kg

Custom tailored trailers

Dla każdego Klienta zaprojektujemy i wyprodukujemy
naczepę dostosowaną do jego potrzeb.

W DEMARKO, oferujemy rozwiązania „na miarę”. To znaczy, że wspólnie z wybranymi firmami partnerskimi realizujemy indywidualne życzenia co do: konfiguracji, sposobu działania i technologii naczep specjalistycznych, doboru wyposażenia niestandardowego.

dowiedz się więcej

Akcesoria

Więcej funkcjonalności, komfortu lub zaawansowanych technologii? Oferujemy bogatą gamę pakietów, opcji dodatkowych i oryginalnych akcesoriów, opracowanych specjalnie dla branży transportowej.

dowiedz się więcej