loading...

LD

Naczepy z obniżonym pokładem występują w wersjach od 2 do 5 osi, ze stałą bądź odczepianą szyją.

SZEROKIEJ DROGI, WYSOKIEJ DROGI

Transport wysokich i wielkogabarytowych maszyn z wykorzystaniem tradycyjnych naczep jest ryzykowny, a często nawet niemożliwy. Nasze specjalistyczne naczepy z serii LD otwierają przed Państwem nowe możliwości i znacznie zwiększają zasięg Waszej floty. Zaniżony pokład ładunkowy, nie przekraczający wysokości 500 mm umożliwia bezproblemowy przejazd pod wiaduktami, czy też liniami wysokiego napięcia.

Jednym słowem dążymy do tego aby ułatwić naszym Klientom planowanie trasy i radzenie sobie z trudnościami stawianymi przez nieprzyjazną infrastrukturę. Pojazdy wyposażone w naczepę serii LD mogą z powodzeniem przewozić między innymi takie ładunki jak:

 • łodzie,
 • pojazdy gąsienicowe,
 • kombajny,
 • maszyny górnicze,
 • zbiorniki
 • oraz inne wysokie wyroby przemysłowe.

BEZPROBLEMOWY TRANSPORT

Zastosowane przez nas, indywidualnie dopasowane do potrzeb naszych Klientów rozwiązania doskonale sprawdzają się w przemyśle ciężkim i budowlanym. Produkując serię LD mamy na uwadze nie tylko przewóz wysokich maszyn i konstrukcji. Przewożone ładunki mogą być naprawdę ogromne pod każdym względem. Przy rozciągniętej naczepie (maksymalnie niecałe 23 metry w przypadku 5-osiowej naczepy serii LDR) i wykorzystaniu poszerzeń pokładu ładunkowego (zwiększających szerokość pokładu do 3 metrów) ograniczenia praktycznie nie istnieją.

Zwłaszcza, że każdą naczepę projektujemy z myślą o najbardziej restrykcyjnych przepisach Unii Europejskiej. Mając do dyspozycji naczepę z serii LD już nie trzeba się martwić w newralgicznych i trudnych miejscach na drodze do celu. Naczepy z obniżonym pokładem oferujemy w dwóch wersjach, w każdej proponując zakres od 2 do 5 osi. Naczepy tej serii są niezbędnym elementem we flocie każdej firmy transportowej.

Seria

LDF 2-osiowa

Uchwyty do mocowania ładunku LC=min. 5.000 daN, 5 par w dolnej części pokładu ładunkowego

Uchwyty do mocowania ładunku LC=min. 5.000 daN, 3 pary w tylnej części pokładu ładunkowego

Łabędzia szyja ze zintegrowanymi punktami do mocowania ładunku

Wpusty na kłonice, 8 par

1 oś stała, 1 oś nadążna

schemat

Znając i rozumiejąc potrzeby naszych Klientów, zdajemy sobie sprawę, że niektóre funkcjonalności nie są im potrzebne i nie ma powodu by obciążać nimi ich budżet. Z tą myślą powstała seria LDF.

To ekonomiczny wariant, który sprawdza się w różnorodnych zastosowaniach, w których konieczne jest obniżenie pokładu ładunkowego, natomiast opcja załadunku towaru od przodu nie jest wcale wymagana. Jest to ekonomiczne rozwiązanie wysokiej jakości. Idealna propozycja dla firm zajmujących się transportem specjalistycznym.

Zastosowano tutaj łabędzią szyję umocowaną na stałe bez możliwości jej odczepiania. Wszystkie rozwiązania bazują na najlepszej jakości i technologiach z których znana jest seria LDF. Obniżony pokład ładunkowy - o wysokości 490 mm - oraz możliwość wydłużenia go o maksymalnie 5 metrów dają wiele możliwości transportowych i pozwalają na przewóz całego wachlarza maszyn budowlanych czy wysokich ładunków.

 1. TLDługość całkowita 13.400 mm
 2. ELDługość rozciągu 1 x 4.300 mm
 3. TEDługość całkowita po rozciągu 17.700 mm
 4. WSzerokość 2.550 mm
 5. KHWysokość sprzęgu 1.300 mm
 6. LHWysokość pokładu ładunkowego 900 mm
 7. DHWysokość zaniżonego pokładu ładunkowego 490 mm
 8. FLDługość części stałej za szyją 350 mm
 9. RLDługość tylnego agregatu osiowego 3.160 mm
 10. DLDługość dolnego pokładu ładunkowego 6.140 mm
 11. ULDługość górnego pokładu ładunkowego 4.100 mm
 12. FOZwis przedni 1.400 mm
 13. ROZwis tylni 1.050 mm
 14. RTPromień skrętu ciągnika 2.300 mm
 15. RAPromień skrętu naczepy 1.650 mm
 16. ADRozstaw osi 1.360 mm
 17. KAOdległość od sworznia królewskiego do 1-ej osi 9.540 mm
 1. Maksymalny nacisk na siodło 18.000 kg
 2. Nacisk na osie 20.000 kg
 3. Masa całkowita pojazdu 38.000 kg
 4. Masa własna 11.800 kg
 5. Dopuszczalna ładowność 26.200 kg

Custom tailored trailers

Dla każdego Klienta zaprojektujemy i wyprodukujemy
naczepę dostosowaną do jego potrzeb.

W DEMARKO, oferujemy rozwiązania „na miarę”. To znaczy, że wspólnie z wybranymi firmami partnerskimi realizujemy indywidualne życzenia co do: konfiguracji, sposobu działania i technologii naczep specjalistycznych, doboru wyposażenia niestandardowego.

dowiedz się więcej

Akcesoria

Więcej funkcjonalności, komfortu lub zaawansowanych technologii? Oferujemy bogatą gamę pakietów, opcji dodatkowych i oryginalnych akcesoriów, opracowanych specjalnie dla branży transportowej.

dowiedz się więcej