ZTE

Współpraca z ZTE

Spółka ZTE z Siemianowic Śląskich od 30 lat zajmuje się transportem ładunków ponadnormatywnych i ciężkich na terenie całej Europy. Obecnie używa 70 zestawów transportowych tylko i wyłącznie dla tego typu specjalistycznych ładunków.

Alt do obrazka

fot. Piotr Piątek

Do tej pory flota ZTE opierała się na zagranicznych producentach naczep do transportu ponadgabarytowego. Po kilku latach udanej współpracy wśród taboru ZTE znalazło się ponad 20 pojazdów marki DEMARKO Special Trailers. Już po pierwszej dostawie 10 sztuk naczep niskopodwoziowych okazało się, że w pełni spełniają oczekiwania i nie ustępują technicznie dotychczas zamawianym produktom innych producentów. To, co zdecydowało o wyborze marki DEMARKO Special Trailers to przede wszystkim fakt, że wszystkie naczepy mogły być dostosowane do potrzeb ZTE – także pod kątem zmian konstrukcyjnych.
Ponadto każda naczepa poddana została metalizacji w celu uzyskania najlepszych możliwych właściwości antykorozyjnych. Na rozciągach natomiast zamontowano przesuwne stoły pośrednie do podpierania długich ładunków.

W przypadku naczepy platformowej dedykowanej do ciągnika z zabudowanym 12 tonowym żurawiem HDS, przesunięto osie, co zapewniło najmniejsze obciążenie siodła ciągnika oraz zamontowano hydrauliczne najazdy na tyle stanowiące część pokładu ładunkowego w czasie transportu.

Alt do obrazka

fot. Piotr Piątek

Zakupione przez ZTE naczepy są bardzo uniwersalne i pozwalają na transport wielu, różnych ładunków – przede wszystkim ponadnormatywnych – w tym m.in.: maszyn budowlanych i rolniczych, konstrukcji stalowych, konstrukcji betonowych i drewnianych oraz długich elementów takich jak: suwnice, przęsła mostowe oraz instalacje przemysłowe.

Alt do obrazka
Alt do obrazka

W udzielonym komentarzu w kontekście eksploatacji zakupionych naczep Paweł Skorupa – wiceprezes Zarządu ZTE SP. z.o.o. SP. k, mówi: Naczepy zostały przetestowane na setkach różnego rodzaju transportach – w tym również w ciężkich warunkach pogodowych i drogowych. Naczepy są solidnie wykonane, a co za tym idzie trwałe i pewne w użytkowaniu. Po zakupie tak wielu naczep możemy z całą odpowiedzialnością polecić DEMARKO Special Trailers jako solidnego i godnego zaufania Partnera w biznesie. Liczymy również na dalszy rozwój dobrej współpracy przy kolejnych inwestycjach w nowy tabor – podsumowuje.