Elementy konstrukcyjne
Para pojedynczych chlapaczy anty-rozpryskowych montowanych na osi oraz fartuch przeciwbłotny montowany z tyłu naczepy w celu zniwelowania rozprysku wody i zanieczyszczeń podczas jazdy.
Estakada ładunkowa montowana w celu wyrównania poziomu dolnego pokładu ładunkowego z balkonem na naczepach typu semi przy transporcie długich ładunków. Opcjonalnie może zostać wyposażona w dwa uchwyty kontenerowe.
Najazdy aluminiowe o maksymalnych wymiarach 3000x600mm i obciążeniu do 32 ton z możliwością montażu z tyłu naczepy bądź przy łabędziej szyi. Po załadunku transportowanych maszyn przechowywane w skrzyni pod pokładem (patrz Schowki/Skrzynie/Uchwyty).
Najazdy elektrohydrauliczne o długości od 3 do 5 metrów i szerokości od 730 do 800mm. Podnoszone i opuszczane dzięki siłownikom hydraulicznym. Dostępne w wersjach z posuwem ręcznym, posuwem hydraulicznym oraz bez posuwu.
Para nóg podporowych hydraulicznie sterowanych z możliwością montażu z przodu lub z tyłu naczepy.
Stół pośredni o długości od 200mm do 1500mm. W zależności od wymiarów stół pośredni może zostać wyposażony w gniazda kłonicowe, poszerzenia teleskopowe, a nawet zagłębienia na koła maszyny budowlanej.
Ściana przednia o wysokościach 400mm do 2000mm chroniąca ciągnik przed przewożonym ładunkiem.
Poszerzenia stalowe cynkowane ogniowo: teleskopowe, chowane w łożu pokładu ładunkowego oraz promieniowe, w przypadku naczep z obniżonym pokładem. Zwiększają szerokość pokładu naczepy do 3 metrów.
Zagłębienia o głębokości do 400mm ułatwiające przewożenie wysokich maszyn np. pod wiaduktami i liniami wysokiego napięcia. Rozmieszczenie w zależności od transportowanej maszyny. W razie konieczności zagłębienia można wypełnić pokryciami ze stali, aluminium bądź drewna.
Zagłębienie w pokładzie ułatwiające przejazd pod wiaduktami i liniami wysokiego napięcia poprzez schowanie łyżki. Zagłębienie o wymiarach: 3000mm długości, 550mm szerokości i 300mm głębokości.
Oznakowanie
Oklejenie profilu bocznego taśmą odblaskową w celu zapewnienia lepszej widoczności naczepy.
Zestaw do transportów ponadnormatywnych składa się ze: świateł obrysowych przednio-tylnych na wysięgnikach teleskopowych, tablic biało-czerwonych według DIN oraz koguta.
Schowki, skrzynie, uchwyty
Kosz na koło zapasowe może zostać zamontowany pod naczepą lub na ścianie przedniej. W tej drugiej opcji istnieje możliwość zamontowania kosza na dwa koła zapasowe.
Komplet kłonic może być przechowywany w skrzyni zamontowanej pod pokładem bądź w uchwycie na ścianie przedniej od jej wewnętrznej strony.
Ocynkowana skrzynia na najazdy aluminiowe zamontowana pod pokładem naczepy
Skrzynia narzędziowa montowana pod naczepą (metalowa bądź z tworzywa sztucznego).
Skrzynia narzędziowa montowana na przodzie naczepy z dostępem od góry skrzyni, bądź z boku ściany przedniej. Skrzynia o wymiarach 400x400x2530mm.
Skrzynie narzędziowe inne wg. indywidualnych potrzeb.
Zabezpieczenie ładunku
Pas mocujący ładunek z dopuszczalnym obciążeniem do 5 ton. Pasy są mocowane z wykorzystaniem uchwytów znajdujących się w profilu naczepy, na pokładzie, bądź na ścianie przedniej.
Burty aluminiowe na szyi zintegrowane z zamykaną skrzynią narzędziową. Umożliwiają transport drobnych ładunków lub przechowywanie akcesoriów stosowanych przy załadunkach.
Pojedyncze gniazda na kłonice w profilu bocznym naczepy lub rzędy gniazd na kłonice wspawane poprzecznie do osi głównej naczepy.
Hak na linę montowany pod profilem bocznym naczepy
Kłonice cynkowane ogniowo o wymiarach 1060x80x50mm.
Mocowania kontenerowe
Uchwyty typu SAG, SRO oraz WLL montowane na naczepie zgodnie z zapotrzebowaniem Klienta.