Fundusze Europejskie

W DEMARKO stawiamy na innowacje. Łączymy je z naszym doświadczeniem i osiągnięciami, które zdobyliśmy przez 30 lat naszej działalności. W ten sposób tworzymy produkty nowoczesne, a równocześnie bardzo dojrzałe i godne zaufania. Każda z wprowadzanych przez nas innowacji podyktowana jest potrzebami naszych Klientów i wyzwaniami jakie stawia przed nami transport ponadnormatywny. Dobrze zaprojektowane i wdrożone rozwiązania technologiczne zapewniają produkowanym przez nas naczepom lepsze specyfikacje, osiągi i coraz szersze spektrum nowych możliwości.
Zawsze u podstaw wprowadzanych przez nas innowacji stoi niezawodność.

HYDRA-DECK™

Hydraulicznie poszerzany pokład naczepy autorstwa DEMARKO to kontrola na wyciągnięcie ręki. Umożliwia przewóz maszyn o większych gabarytach oraz ogromnych elementów konstrukcyjnych. Pełne zautomatyzowanie procesu zapewnia wygodę oraz dużą oszczędność czasu. Manualne rozsuwanie poszerzeń zastąpione jest 4 przyciskami odpowiedzialnymi za 4 rozsuwane sekcje naczepy. Tego typu rozwiązanie gwarantuje bardzo prostą i przyjazną użytkownikowi obsługę systemu. Jest ono również bardziej żywotne i łatwiejsze w konserwacji. HYDRA-DECK TM to nowoczesność, która sprawdza się w praktyce.

Regionalny Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020
Oś priorytetowa: III Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach
Działanie: 2. Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R
Poddziałanie: 2. Kredyt na innowacje technologiczne

cel projektu: 

Wzrost konkurencyjności i innowacyjności firmy
DEMARKO spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
poprzez wdrożenie nowej technologii wytwarzania naczep specjalistycznych
przeznaczonych do przewozu ładunków ponadnormatywnych
z automatycznie poszerzanym pokładem oraz wprowadzenie do oferty
nowego produktu, powstałego w efekcie ww.
Beneficjent: DEMARKO spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

Demarko Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z umową o dofinansowanie nr POIR.01.02.00-00-0054/18-00 realizuje projekt „Opracowanie prototypu specjalistycznej naczepy modułowej do przewozu czołgów, ciężkiego sprzętu gąsienicowego oraz pozostałego sprzętu i pojazdów wojskowych”.

planowane efekty:

– końcowym rezultatem przeprowadzonych prac B+R będzie opracowanie kompletnego prototypu naczepy modułowej z hydrauliczną regulacją wysokości sprzęgu.

wartość projektu: 5 725 316,91 pln

wkład Funduszy Europejskich: 3 356 574,32 pln

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020. Projekt realizowany w ramach konkursu narodowego Centrum Badań i Rozwoju: INNOMOTO.